{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
275 visninger | Oprettet:

Kvinde dukket op efter 18 år {{forumTopicSubject}}

<b>En amerikansk kvinde, der blev bort­ført som 11-årig i 1991, er dukket op på en politistation i Californien. To personer, som mistænkes for at stå bag bortførelsen, er blevet anholdt af politiet.

</b>Jaycee Dugard har været som sunket i jorden, siden hun for 18 år siden blev bortført nær sit hjem i South Lake Tahoe af to personer i en grå bil.

Men torsdag dukkede den nu 29-årige kvinde op på en politistation i følgeskab med det ægtepar, som mistænkes for at have bortført hende.

Avisen San Francisco Chronicle rapporterer, at det midaldrende par blev anholdt, da en betjent blev mistænksom over deres opførsel.

Jaycee Dugard var på vej til et busstoppested i nærheden af sit hjem, da en mand og en kvinde overfaldt hende og tvang hende ind i en bil. Pigens stedfar hørte hende skrige og forsøgte forgæves at følge efter bilen.

Familien har siden levet uden et eneste livstegn fra deres datter, som nu skal gennemgå en dna-test, der endeligt skal fastslå hendes identitet.

/Tv2


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Afhentning af fliser 500 kr.
  • Opsætning fjernsyn på væg 500 kr.
  • Frithængende emhætte installation 3.000 kr.
  • Skift af radiatorventil 1.600 kr.
  • Grave 205 kr.
  • Opsætning af loftlampe, ophæng af 2 billeder, ophængning af lille TV, opsætning af spejl 600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Kvinde dukket op efter 18 år
Kommentér på:
Kvinde dukket op efter 18 år

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce