Huskat Bulder 1999

705 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 14 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen kat er oprettet og stemt ind. Opret din egen kat

Play video

Huskat Bulder

Fødselsår:
1999
Temperament
Bulder er en rigtig sød og rolig kat , han er lidt doven hehe men han er altid på vagt. Vi har også lige fået hund (Armani på hunde galleri), og bulder tager det meget pænt.
Tricks
Bulder kan stå på to ben når man lokker med mad ellers er der ikke rigtig noget han kan. Eller han er god til at sove og spise hehe.
Stævner
Nej det har han ikke og det vil vi heller aldrig med ham hehe, han kan heller ikke lide at køre i bil så det er nok ikke så smart.
Stamtavle
Nej det har han ikke, eller tror jeg ikke vi købte ham hos min storesøsters veninde. d. 1 maj, så vi siger han har fødselsdag der for moren gemte killingerne i et træ, men vi tror ikke han har en stamtavle.
Køn
Bulder er en dejlig dreng + han er kastareret
Beskrivelse
Bulder er en sød og dejlig kat han er meget Meget nysgerig og vil vide hvad der sker over alt, han er lidt doven og elsker mad. Til jul ELSKER han at ligge under juletræet oven på alle julegaverne, og når gaverne er væk ligger han bare på gulvet under det. Vi har lige fået en hund, og bulder tager det rigtig flot, Vores hund slikker hele tiden bulder i hovedet men det syntes bulder bare er RIGTIG dejligt, men hvis vi kigger på eller er lige ved siden af når den bliver slikket lader han bare som om at han ikke kan li det. men hvis vi gemmer os så ligger han bare og nyder det, rigtig meget, men det var så lidt om vores dejlige kat Bulder. Hvis i har nogle spørgsmål skal i bare svare. Vi har også toi hunde på hundegalleriet, som hedder Armani, og Bølle. Og vi har mange heste på hestegalleriet.
Kommentér på:
Huskat Bulder
Annonce