Huskat Whisky 2007

1.088 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 20 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen kat er oprettet og stemt ind. Opret din egen kat

Play video

Huskat Whisky

Fødselsår:
2007
Temperament
Hun er en lille sød og livlig mis. Der er altid fart over feltet. Hun er næsten ikke til at køre træt, men når hun har løbet rundt og jagtet tøjmus i et par timer, er det alligevel tid til at tage en lur på det gode tæppe i sofaen!
Hun er meget glad for Putte, vores anden mis. De leger utrolig meget sammen og ligger tit og hygger sammen.
Tricks
Jeg har bygget et hus til hende ud af en masse kasser, og der har hun selv lært at lukke døren.
hun spiser ALT! Nudler sutter hun i sig med velbehag, men kødsovs er vist nummer 1!

Hun har fået nogle orange ørepropper som hun leger aport med. Vi kaster den, og hun kommer straks med den og miaver, som om hun siger "kast den igen... kom nuuuu..."
Stævner
niks
Stamtavle
niks
Køn
Lille skøn hunmis
Beskrivelse
Hun er lille og livsglad med masser af gåpåmod.. Hun er ikke til at slå ud, da hun ikke er bange af sig, men støvsugeren er hun ikke lige så glad for!
Nu hvor jeg sidder og skriver dette, ligger hun på mit bryst og følger med i alt hvad der bevæger sig på skærmen. Hun elsker computeren og tv'et.
Så snart en her i hytten sætter sig ned, er hun der med det sammen, det er jo en go mulighed for at blive snakket med og nusset. Hun putter sig straks tilrette på skødet og forventer at blive snakket med, og hvis det ikke sker, stikker hun bare sin næse helt op i ansigtet på os, ligesom for at fortælle, at hun faktisk er der og gerne vil snakkes med.
Hun gør det HVER gang!
Hun snakker også utrolig meget. Når hun går rundt for at finde på ulykker, kommer der et lille 'miv' hvert minut.
Forresten.. hvis nogen skulle være i tvivl, så det glas hun drikker af er et whisky-glas.. Jack D!
Kommentér på:
Huskat Whisky
Annonce