Huskat Viber 2009

451 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 4 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen kat er oprettet og stemt ind. Opret din egen kat

johanne u
Kvinde | 52 år | Oprettet: 10. okt 2009
Du følgerFølg ikke

Play video

Huskat Viber

Fødselsår:
2009
Temperament
Han er meget kærlig, kysse-syg, meget mor glad, og ekstrem kælen.
Tricks
Jeg kan hente papir kugler, hver gang min mor kaster dem til mig, og jeg afl. dem altid til hende..
Stævner
Ingen
Stamtavle
Ingen - fik han afleveret af en nabo i min hoveddør da han var ca. 5 uger, fordi hans egen mor ikke ville have ham mere.
Køn
Smuk lille hankat
Beskrivelse
Lille skøn mis, med store gule/grønne øjne, elsker livet, leg, og masser af kærlighed..

Viber er meget mor glad,elsker at lege hele dagen, og især med storebror Plet(husets anden kat).

Der hvor jeg bor er der en kæmpe have, og trods at jeg sagtens kan løbe ud af haven, så gør jeg det ikke ser ingen grund til det.Jeg elsker min have og især når min storebror også er ude hos sammen med mig.

Efter en alvorlig sygdom med navlebrok, er Viber blevet syet i maven og bruger en del tid nu på at komme sig oven på igen og lære endnu en gang at nyde livet uden for mange smerter, det er dog lidt svært efter som han stadig har meget ondt og stadig har stingene i maven. (Dette blev gjort den 6/10-09).

Da viber var ca. 5 uger, ringede en nabo på min dør og sprugte om ikke jeg ville tage ham, da han var for lille til at klare sig selv og hans mor ikke ville tage sig af ham.
Den gang hed han Hugo, det mente jeg ikke passe så godt til ham, og derfor omdøbte jeg ham så til Viber.
Kommentér på:
Huskat Viber
  • johanne u
    johanne u Tilmeldt:
    okt 2009

    Følger: 1 Katte: 1 Svar: 1
      28. nov 2012 2012 Blev året hvor VIBER desværre måtte give op, da hans smerter tog på kræfterne. Som god katte ejer, læste jeg straks hans signaler og indstillede min anden kat ( SNILLE ) hans misse kæreste og mig selv på at tiden var inde til et evigt farvel. VIBER sov stille ind, efter min dyrelæge havde lovet mig at jeg selv fik lov til at aflive ham, når han havde lagt et kateter. Jeg havde lovet viber aldrig at svigte ham, og det var hårdt at se ham lide, men da stoffet begyndte at virke så jeg for første gang i lang tid, min elskede kat uden smerter, han så mig i mine øjne og sagde tak. Så VIBER R.I.P er sammen med alle de skønne katte, der hvor de nu er!! VIBER ER SAVNET... R.I.P.

  •   11. okt 2009 velkommen til
    hvor er den sød, du får høj af mig


  •   11. okt 2009 Hej.
    Velkommen til en smuk lille killing.


  •   11. okt 2009 velkommen
    velkommen til lille viber, skøn dejlig lille mis smiley

    var på tiden i kom her ind til os andre smiley


Annonce