{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vaskemaskine med vand problemer 490 kr.
  • Ophænging af 80’ tv og væg reol 1.299 kr.
  • 2x Radiator der skal genstartes 1.200 kr.
  • Hjælp til at samle skab 490 kr.
  • Reparation fuge i bruser mellem flise og afløbsrist. 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Første killinger
  • #1   25. mar 2008 Hvad vil du gerne høre om??



  • #2   26. mar 2008 bare alt hvad der er vær at hvide

  • #3   26. mar 2008 Det er temmeligt generelt og det kan tage utroligt lang tid at forklare alt, så hvis du ikke har prøvet en fødsel før, så er mit bedste råd at købe Politikens Kattebog og få læst afsnittet om fødsler inden fødslen.

    Det er utroligt vigtigt at man holder en streng hygiene, når hun skal føde, så vask hænder og sørg for at hun føder et sted der er rent og skift underlag hver dag i den første tid.

    Hold godt øje med din hunkat under fødslen, og så længe hun har det godt og virker klar og relativt frisk, så skal det hele nok gå også selvom der går længere tid mellem killingerne. Sørg for at have dyrlægens og vagtdyrlægens telefonnummer skrevet ned, så I ved hvem I skal ringe til hvis der er noget galt.



  • #4   26. mar 2008 tusind tak!!

Kommentér på:
Første killinger

Annonce