{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
716 visninger | Oprettet:

Opdatering på Molly's sterilisation. {{forumTopicSubject}}

Torsdag d. 4/4 fik Molly hele turen hos dyrlægen.
Og som jeg skrev i min anden tråd, så havde hun problemer med at lade være med at slikke i såret, og kraven hun havde fået var simpelthen en pinsel for hende at have på.

Idag synes jeg såret så mærkeligt ud, - i den forstand at jeg frygtede at der var infektion i - det var dog hverken rødt eller varmt, men selve sårskorpen synes jeg ikke så helt optimal ud. Jeg var dog i tvivl om det ikke blot var en del af healing processen.

Jeg ringede så og fik en tid til dr. dyr. Og da jeg først selv kunne imorgen, så var kæresten så sød at tage hende til dyrlægen, lige så snart han kom ind af døren, da han fik fri.

Til min overraskelse fik Molly allerede taget stingene idag (skal dog stadig til et eftertjek på mandag). Hun fik et skud antibiotika, og vi blev bedt om at give hende kraven på, bare til imorgen.

Hvor er jeg bare glad for at det er mere eller mindre ovre nu. smiley




Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vaskemaskine med vand problemer 490 kr.
  • Ophænging af 80’ tv og væg reol 1.299 kr.
  • 2x Radiator der skal genstartes 1.200 kr.
  • Hjælp til at samle skab 490 kr.
  • Reparation fuge i bruser mellem flise og afløbsrist. 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Opdatering på Molly's sterilisation.
Kommentér på:
Opdatering på Molly's sterilisation.

Annonce