{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
815 visninger | Oprettet:

toiletproblem med min mors kat {{forumTopicSubject}}

min mors kat som hun har haft nu i ca 3 mdr er pludselig begyndt at lave både stort og småt lige ved siden af bakken, bakken bliver skiftet hver 2 dag og alt stort bliver fjernet med det samme, min moar siger det bliver værre og værre, hvad kan hun gøre, hun har prøvet forskelligt kattegrus, flere str kattebakker osv, jeg har nu bedt hende om at flytte kattebakken ud på badeværelset, den står i gangen nu, og samtiddig har jeg sagt til hende at hun skal vasket gulvet der hvor bakken stod før i klorin el lign, alle gode ideer modtages med kyshånd

missen er den her
http://www.kattegalleri.dk/html/gal_visbil.asp?ID=6379


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • beskæring af frugttræet 1.800 kr.
  • Hjælp til at få slukket for vandet. Håndtaget til hanen sidder fast 1.200 kr.
  • Ophængning af lamper, tv og malerier. 2.230 kr.
  • Elektriker 10.000 kr.
  • Møbelsamling og -montering 1.500 kr.
  • Door lock fix. The door shuts properly but the lock doesn't working. 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  toiletproblem med min mors kat
  • #1   15. jun 2006 Hej

    er det en åben eller lukket bakke?


  • #2   15. jun 2006 det er en åben bakke, og det med rodalon har jeg slet ikke tænkt på, feliway har hun i sådan en duftebeholder

  • #3   15. jun 2006 hmm plejer at rose mine katte når de er på bakken eller når jeg selv sætter dem ind i den.

    men ellers Citron det kan de ikke lide lugten af.


  • #4   15. jun 2006 Hvis der er meget trafik der hvor bakken står kan det være et problem så det er nok en god ide at den blev flyttet.

    Der kan være mange grunde til at de går på toilettet på gulvet. Er der sket ændringer i hjemmet i de måneder den har været der? Virker den ellers glad og tilpas? Er urinvejsinfectioner udelukket? der er så mange grunde til at de kan være utilfredse så jeg håber i finder en løsning som både din mor og misser kan blive glad for.


Kommentér på:
toiletproblem med min mors kat

Annonce