{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
984 visninger | Oprettet:

Min kat blev fundet!! {{forumTopicSubject}}

Vi fik et kuld killinger i sommers, valgte at beholde en hankilling (han er ikke oprettet herinde). Vi fik ham kastereret og øremærket mm. så han kunne bo sammen med sin mor (Hexa... herinde) og hans moster. Men Moren begyndte at hvæse af ham, hver gang han kom i nærheden af hende (hun var gravid igen...) Så desværre stak han af med sin moster.
Vi synes det var meget mnærkeligt at de begge forsvant, men tænkte den grufulde tanke at de måske var blevet skudt - jagt særsonen var lige gået ind på det tidspunkt.
Vi meldte ham til katteregistret og nu, 2 mdr efter han forsvant er han blevet fundt (kun 1 km i fugleflugt fra vores hus!!)
Det sted han blev fundet havde de kun haft ham i 2 dage og 'moster misse' var ikke med ham. Hende kan vi ikke efterlyse da hun ikke er registreret DESVÆRRE!

Nu er han så tilbage og det er ikke kun nydelse og glæde, for han skaber sig helt vildt - miaver og prøver konstant at stikke af. Hvad Pokker gør man?? smiley

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • To træer skal beskæres 1.800 kr.
  • Samling af seng 700 kr.
  • Tilslutning af bruse blandingsbatteri 1.500 kr.
  • Lyskontakten i lejlighedsopgangen fungerer ikke 550 kr.
  • Beskæring 2.210 kr.
  • Opgravning og bortanskaffelse af jord 3.500 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
Min kat blev fundet!!

Annonce