{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opvaskmaskinens hovedafbryder virker ikke og dermed kan den ikke tændes 810 kr.
  • Reparation af opvaskemaskine 1.590 kr.
  • Kun udevndig vinduespudsning på 1. sal 300 kr.
  • Opsætning af gips på lille område af skråvæg. 2.000 kr.
  • Vvs-installatører 2.000 kr.
  • Jeg har brug for hjælp til at få hængt 2 lamper op 375 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ridser i lædermøbler!!!!
  • Miss *
    Miss * Tilmeldt:
    feb 2007

    Følger: 2 Emner: 10 Svar: 171
    #1   9. apr 2007 Altså nej. man kan ikke fjerne ridserne. Muligvis kan man behandle læderet med noget som gør dem mindre synlige.

  • #2   9. apr 2007 Nej tænkte det ski nok! Ku jo være der fandtes et eller andet vidunder middel.. Men tak for svar:)

  • #3   9. apr 2007 Der findes jo faktisk maling til lædermøbler, så hvis man nu kan finde en farve, der matcher (nok lettest, hvis møblerne er f.eks. sorte), kan man da forsøge at camouflere skaden på den måde?

  • #4   9. apr 2007 hej min ven desvære , men hvis man holder dem rene og vasker dem i brun sæbe så ses de ikke så meget jeg har jo både en stor hund og kattene , men det er nu mest hunden der laver risser, men de kan godt nogen gange lige finde på at væse klør i siden af sofaen . det er trals når den første ris kommer men så tænker man ikke så meget over det mere , griner knus

  • #5   9. apr 2007 Susan- Hehe, nej det er selvfølgelig rigtig.. Men er nu ikke sikker på min far har det sån.. :o/
    Men vi må hellere få prøvet de forskellige metoder af, bare noget ku hjælpe..


  • #6   9. apr 2007 Hejsa... jeg har selv en lædersofa som mine katte har været i smiley og det må man desværre tag med når man har fået sig sådan nogen katte/kat.. Så jeg har købt noget lædercreme som faktisk er rigtig godt synes jeg, koster 179 kr og så er der ca til 2 gange eller kommer an på str af sofa.. Hedder Leather Conditioner..

Kommentér på:
Ridser i lædermøbler!!!!

Annonce