{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.153 visninger | Oprettet:

Ragdollens farver? {{forumTopicSubject}}

Jeg er meget interesseret i racen Ragdoll og skal bestemt også have en på et tidspunkt. Jeg har derfor "surfet" rundt på de forskellige opdrætteres hjemmersider. Og jeg har på den måde fået svar på alt... Bortset fra farverne. smiley Jeg mangler at kople et billede på de forskellige farver? F.eks. Hvordan ser en rød bicolor ud? Eller en lilla eller blå colorpoint? Har de ALITD blå øjne? Eller kun for det meste? Kan begge køn, have alle farverne?

Udover det spørgsmål har jeg et mere: Der findes mange opdrættere, er der nogle som er specielt gode eller er der nogle man skal holde sig fra?
Jeg håber ikke jeg støder nogen ved dette spørgsmål. Men jeg har engang købt en chihuahua, fra den "forkerte" kennel. smiley Det er en meget ulykkelig historie, som jeg ikke ønsker skal gentage sig.

Håber der er nogen der kan hjælpe mig. På forhånd tak. smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af Philips Hue Simirue panel på soveværelse (lampe) 590 kr.
  • Nedrivning 1.000 kr.
  • rengøring 100m2 900 kr.
  • Min ene stikkontakt virker ikke 600 kr.
  • Elektriker 1.200 kr.
  • Tilslutning af opvaskemaskine 510 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ragdollens farver?
Kommentér på:
Ragdollens farver?

Annonce