{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
4.351 visninger | Oprettet:

selvopløselig tråd, eller ikke?? {{forumTopicSubject}}

Jeg vil lige høre jer inden jeg ringer til dr. dyr imorgen.

Min hunkat blev steriliseret d.18 marts.

Vi har siden været hos dr. dyr (d.27 tror jeg det var) da hendes øremærkning var utydelig og han kiggede ved samme lejlighed på hendes sår og sagde det var rigtig flot. Vi skulle ikke fjerne nogen sting da det er sådan noget tråd der selv forsvinder.

Godt tænker jeg og vi tager hjem

Idag kommer hun hen og smider sig på ryggen og vil elskes. Så opdager jeg at der stikker ca. 1 centimeter tråd ud af et lille bitte hul lige under såret, der ellers er helet flot og næsten ikke er til at se.

Jeg vasker hænder og prøver så at tage i tråden, for jeg må jo have den væk så hun ikke får hevet i den eller hænger fast i noget. Jeg hiver let i den og hunjvirker overhoved ikke til at kunne mærke det. jeg vælger så at klippe den synlige del af tråden af helt inde ved huden, så hun ikke hænger fast eller andet.

Er det normalt at selvopløselig tråd, viser sig ikke at opløses helt og der derfor smutter en rest ud?
Nogle erfaringer?

der er intet at se på hendes sår, det er flot og rent, der er ingen rødmen eller hævelse. Hun spiser og drikker som hun skal.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Removal of mattress and Bed frame - already dismantled. 700 kr.
  • Ophæng af: gardinskinner, 2 x tv, væghængt vasketøjs-kasse 1.500 kr.
  • Opsætning af loftslamper 600 kr.
  • Samling af møbler 1.200 kr.
  • Udendørs lampe re-montering 800 kr.
  • Murer arbejde 3.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  selvopløselig tråd, eller ikke??
Kommentér på:
selvopløselig tråd, eller ikke??

Annonce