568 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 2 Svar

Chewie er død... Chewie er død...

Hej alle der har været inde og kigge på Chewie..
Jeg gik længe og ventede på at hun skulle føde sine killinger. Det skete så lørdag morgen. Hun fødte 3 døde killinger og skulle have hjælp til at føde de 2. Efter de dødfødte killinger blev Chewie meget syg og blev aflivet mandag.
Jeg har det meget svært med at hun ikke er her mere og kan nu mærke at jeg virkelig elsker den kat. Det er det værste jeg har oplevet hele mit liv. Det at se sin kat ligge helt død og livløs på dyrlægens bord.... Jeg tror det kommer til at tage tid at komme over.
Men nu ved I hvad der blev af min lille pige...


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Klippe hæk, ca 10 m., slå græs på areal ca 5 x 3 m 1.630 kr.
  • Kørsel af affald fra nedrivning på lossepladsen 2.000 kr.
  • Reparation af opvaskemaskine, som melder fejl “i30” sandsynligvis anti flood 1.130 kr.
  • Udskift eksisterende kogeplade samt 3 stikkontakter 1.500 kr.
  • Tilslutning af kogeplade 500 kr.
  • Hæk klippes 2.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Chewie er død...
  • #1   26. okt 2005 Det er jeg ked af at høre...ved næsten ikke hvad jeg skal skrive. det er så trist at miste sin kat. De er jo en stor del af vores liv...Vil tænke på dig.

  • #2   26. okt 2005 Det er jeg virkelig ked af at høre.. Det må altså ikke være sjovt.. Jeg mistede 2 killinger i løbet af et halvt år, men det var ikke katte jeg var så tæt knyttet til, da de ikke var så gamle.. Men at miste sin "ældre" kat må ikke være sjovt.. Det må være rædselsfulgt.. Jeg føler meget med dig. Håber du får en kat som hende en dag.. Hun var nu meget smuk..

Kommentér på:
Chewie er død...

Annonce