{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.031 visninger | Oprettet:

Opfølgning på tråd ang maveproblemer.. {{forumTopicSubject}}

Ville bare lige lave en opsumering på min tidligere tråd om min MCO som havde en meget ildelugtende afføring, og havde kastet op 3 gange over 2 mdr..

Dyrlægen mente at den ildelugtende afføring var pga at han var i voksealderen.. men mit moderinstinkt sagde mig at det altså ikke var rigtig, og det måske var hans fodder (RC killingefodder) der gjorde det..

Og jeg havde ret! Jeg har nu skiftet fodderet ud med Hills nature's best killingefodder med kylling!
Han havde lige en slem afføring igår aftes, da det nye mad lige skulle igennem .. Men siden da har der ingen problemer været!
Og man tænker jo også på at den lille mis må da ha haft ondt i maven når den har været i så slem ubalance..

Så endnu engang er jeg blevet overbevist om at man skal lytte til sit moderinstinkt og hjerte og ikke altid til dyrlægen!


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Tømme udhus 550 kr.
  • Rengøring badeværelse. Bruseniche for kalk. 500 kr.
  • udskiftning af cykelslange på forhjul og baghjul 500 kr.
  • Samling af JYSK ELLINGE sengeramme 180x200 med opbevaring 1.490 kr.
  • Montering af brusevæg m dør 1.400 kr.
  • Hængslerne på skabslåge under Køkkenvask er i udu! 620 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Opfølgning på tråd ang maveproblemer..
Kommentér på:
Opfølgning på tråd ang maveproblemer..

Annonce