603 visninger
|
Oprettet:
FølgFølg ikke
2 Svar
Sanabell Dental erfaringer Sanabell Dental erfaringer
Hejsa.
Ville såmænd bare høre om der er nogen der i længere tid har brugt det foder og om det så er så godt for tænder, som de skriver. Hvad har i af erfaringer med det.
Jeg bruger det selv, men har kun brugt det i 3 ugers tid, sammen med orijen foder. De er mest vilde med det dental foder. Har jo main coon's som jo kan have tendens til noget med tænder, så derfor jeg har købt det, så de har noget tænderne kan arbejde med. For det orijen foder er jo noget småt noget de dårlig behøver at tygge.
0 synes godt om
apr 2007
Følger: 7 Følgere: 6 Katte: 7 Emner: 43 Svar: 311
Jeg har så også brugt noget der hedder buccacat. Noget på tube som skulle modvirke tandkødbetændelse, så det skal jeg have noget mere af. Det syntes de også smager vildt godt.
Men ellers er det jo noget med at man kan fjerne nogen eller alle tænder på katten. Den kan sagtens tygge tørfoder med gummer. Har læst lidt om emnet med noget tandsygdom som bla main coons kan få.
apr 2007
Følger: 7 Følgere: 6 Katte: 7 Emner: 43 Svar: 311
Sanabell Dental erfaringer