{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
901 visninger | Oprettet:

Speciel kat og min stakkels hund {{forumTopicSubject}}

Ja vores kære smukke har legeflip morgen og aften, det foregår hen over gulv og møbelrygge. Det varer ca 10-15 min pr gang og går også ud over vores collie, som heldigvis er meget tålmodig. Hun angriber ham med begge poter om hans hals, klørerne godt plantet i den lange pels og så bider hun ham, Balto står bare stille og venter på hun giver slip og når det endelig sker går den vilde jagt gemmen huset igen.

Når hun endelig tager sig sammen til at gå ud i sneen (ca. hver 3 dag), ja så er hun ude i ca. 1 time og sover så resten af dagen og her er ro.

Er jeres katte lige så frække?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Removal of mattress and Bed frame - already dismantled. 700 kr.
  • Ophæng af: gardinskinner, 2 x tv, væghængt vasketøjs-kasse 1.500 kr.
  • Opsætning af loftslamper 600 kr.
  • Samling af møbler 1.200 kr.
  • Udendørs lampe re-montering 800 kr.
  • Murer arbejde 3.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Speciel kat og min stakkels hund
  • #1   10. dec 2010 Vi bor på en gård langt fra vejen, derfor får hun lov. Men hun gider ikke altid, så sidder hun bare i vindueskarmen og miauer, som om hun skælder sneen ud. Sne er ikke lige hendes kop the.

Kommentér på:
Speciel kat og min stakkels hund

Annonce