{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
465 visninger | Oprettet:

Prøver han at strinte? {{forumTopicSubject}}

Jeg har en hankat på 7 måneder og han laver nogle sjove bevægelser en gang i mellem. Han ryster lidt med halen og han gør også lidt med bagbenene hvor det ligner lidt at han er ved at tisse i bukserne.
Jeg har aldrig set en hankat strinte så jeg ved ikke om det er det han prøvet på. Han blev kastreret da han var 5 måneder, så han burde vel ikke begynde på det.
Er der nogle af jeres katte der gør det samme eller ved hvad det kan være?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Removal of mattress and Bed frame - already dismantled. 700 kr.
  • Ophæng af: gardinskinner, 2 x tv, væghængt vasketøjs-kasse 1.500 kr.
  • Opsætning af loftslamper 600 kr.
  • Samling af møbler 1.200 kr.
  • Udendørs lampe re-montering 800 kr.
  • Murer arbejde 3.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Prøver han at strinte?
  • #2   22. dec 2010 Kastrede hankatte kan godt begynde at strinte... Det er jo afmærkning af territorium... Jeg har en hankastrat, der nogle gange gør det smiley Den eneste forskel der er, at hvis han gør det, så lugter urinen ikke så slemt, som hvis han var fertil smiley

  • #3   22. dec 2010 Mine 6-årige kastrater har aldrig strintet, men de laver tit det der med at ryste og virre med halen smiley De ser altid på mig mens de gør det, og virker glade og forventningsfulde.
    Bruno gør det tit når han er ved at få mig lokket ud af sengen. Bjarne gør det især, når det er lykkedes ham at få mig lokket hen til køleskabet, så går han højtspindede omkring mine ben, mens halen står lige op og sitrer og ryster. Det ser fedt ud smiley


Kommentér på:
Prøver han at strinte?

Annonce