{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vaskemaskine med vand problemer 490 kr.
  • Ophænging af 80’ tv og væg reol 1.299 kr.
  • 2x Radiator der skal genstartes 1.200 kr.
  • Hjælp til at samle skab 490 kr.
  • Reparation fuge i bruser mellem flise og afløbsrist. 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Køn
  • #2   6. jul 2011 Er ikke intra i At have 3 katte, det er for mange.

  • #4   6. jul 2011 Hun har kun været enekat i nogle mdr, da vi solgte de andre da de tæskede hende gene tiden.

  • #6   6. jul 2011 det er også det vi jo ikke kan sige om det bliver. Det eneste vi kan se er at vi har en kat som keder sig helt vildt efter vi er kommet af med de andre to. De to vi havde var hendes killing (en hunkat) også faderen.. Da hun havde fået killinger blev hannen ved med at springe på hende også efter hun var blevet steriliseret, så derfor kom han under kniven. Det hjalp ikke og da killingen blev størrer gik de to (far+datter) på mor katten. Vi så hende næsten aldrig, hun var meget sky og ville ikke røres ved.
    Nu er hun blevet en dejlig kat som kommer når man kalder og vil godt snakkes med, hun er ved os dagen lang men piver ofte og leder efter de andre, derfor vi har snakket om at få en killing og se om det ville hjælpe på det. Men er jo ikke sikkert at det ville gøre det, så hvis vi beslutter at få en killing må vi jo lave aftale med sælges om at kunne aflevere den tilbage igen hvis det nu ikke fungere..!


  • #7   6. jul 2011 Vi synes nemlig også det er rigtig svært at tage beslutningen når hun nu er som hun er. Men hun mangler jo tydeligt andre omkring sig.. hun jagter sig selv, væder af sig selv, og piver/kalder en del.

  • #9   6. jul 2011 Hvis vi beslutter at få en så tror jeg det bliver fra en opdrætter, så ved man hvad men får.

Kommentér på:
Køn

Annonce