Huskat Kitler 2006

1.660 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 26 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen kat er oprettet og stemt ind. Opret din egen kat

Play video

Huskat Kitler

Fødselsår:
2006
Temperament
Toptrænet turbo-tornado. Kitler er navnet, navngivet efter sin look-alike. På trods af det karakteristiske overskæg har Kitler intet til fælles med sin tyske ven af næsten samme navn når det kommer til personlighed. Kitler er uden tvivl føreren i forholdet, og er altid ham der går forrest når der skal udkæmpes kampe på slagmarken.
Tricks
Kitler er formidabel til at være "the pain in the ass" når brormand er faldet til ro og tager sig et hvil i sofaen. Kitler bliver straks forarget og dasker øjeblikketligt sin bror legesygt i nødden for at aktivere ham... Det er jo trods alt ham der bestemmer.
Stævner
Ingen
Stamtavle
Er adopteret fra Inges Kattehjem i Næstved - Mor og far er ukendt.
Køn
Han
Beskrivelse
Det prangende overskæg er det første man ser. Dernæst det frække blik i hans øjne der aldrig uddør. Kitler har hvide sokker og har aldrig fået vasket tæer idet samtlige af hans trædepuder er helt sorte.
Kommentér på:
Huskat Kitler
Annonce