{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.141 visninger | Oprettet:

Fleecetrøje {{forumTopicSubject}}

Hej, er lige kommet med i gruppen her i dag, og vil da lige benytte den og spørge om der er nogen der kender et sted, hvor jeg kan købe en fleecetrøje i stor størrelse. Jeg skal have noget nyt overtøj, men synes ikke der er noget der ser pænt ud. Så jeg har bare bestemt mig for en fleecetrøje der hænger løst.

Nogen der har nogen hjemmesider der er gode med store str. Eller en anden flot jakke.

Håber der kommer nogen gode - skal nemlig starte i skole, og har ikke rigtig noget godt overtøj.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Samle 1 hjørneskab og 1 reol 1.500 kr.
  • Opsætning af lampe i lampeudtag 500 kr.
  • Opsætning af rispapirlampe 650 kr.
  • Fikset automatisk rullegardin 400 kr.
  • Reparation af udendørslys 1.002 kr.
  • Nedtagning af gammelt blikskur 7.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Fleecetrøje
  • #1   31. aug 2011 Hvilken prisklasse vil du betale? smiley

  • #2   31. aug 2011 Jeg kopierede lige fra en mail jeg har sendt smiley
    De har vidst alle sammen jakker... smiley så er det bare om der er en der falder i din smag...

    jeg giver dig bare nogen links... så må du bærer over med mig, hvis priserne ikk passer dig, eller tøjet måske ikk lige er dig. smiley Men jeg har lidt som jeg godt kan lide at kigge på (jeg har sq aldrig rigtig penge til at købe noget hehe)

    www.solo.dk www.ellos.dk www.xlpiger.dk www.trend2.dk

    det var lige dem jeg har kigget på for nylig... og så fandt jeg lige den her... www.e-damer.dk Der skulle være 70 butikker og kigge på smiley


  • #3   31. aug 2011 Ja, jeg går jo ind for ZiZi.... smiley

    Syns de har modeller, som kamuflerer, det som skal kamufleres, og fremhæver det som skal fremhæves...
    Bortset fra det så syns jeg, at det er vigtigt, når man er overvægtig at købe så god kvalitet som muligt: Man kommer hurtigt til at se "småjasket" ud i billigere tøj.
    På samme måde som ældre mennesker ser "lækrere" ud i kvalitetstøj....

    Unge slanke skønheder kan jo gå i hvad som helst ;D

    Men man skal jo ha pengene smiley


  • #4   1. sep 2011 Tak for linksene. Måske er der noget på ellos.

    Jeg synes tit at overtøjet kan blive meget konet når det er i store størrelser. Jeg er kun 21, og der er altså nogen af dem, som er lige for damet til mig.

    Men skal jo også passe på, at den ikke bliver for varm. Det er ikke sådan til at finde overtøj. Hehe

    Men man kan godt finde gode ting i Zizzi, jeg var der lige i går. Og det var en kæmpe sucess.

    Jeg kommer næsten altid bedrøvet hjem, fordi der enten ikke var noget der passede, eller det der passede sad på mig som shit, men i går var lykken med mig. En tunika/kjole, en super flot top, to alm. toppe og en cardigan.

    Men det er vildt så nedtrykt man kan blive af at shoppe, hvis man ikke finder noget. Så er hele dagen og dagen efter ødelagt.

    Ja, lige det med pengene. Det er dyrt at være tyk. Zizzi er en dyr butik. Heldigvis var det kun to af tingene jeg fandt derinde.


  • #5   1. sep 2011 Ja, Zizi er temmelig dyr til unge, som skifter tøjstil oftere...

    Men jeg syns det er smart, og sidder godt smiley

    Jeg gir gerne mange penge for en jakke eller frakke, men er heller ikke så ung, så køber mere tidløst..
    Noget helt andet: prøv at købe på trendsales, der køber jeg alle de dyre mærker til under halv pris....
    Der er MASSER af tøj i store størrelser...
    Osse zizzi smiley

    Men i øvrigt det der med ikke at kunne finde noget, man ser ordentlig ud i, når
    man er ude at shoppe, kender vi alle til; de bedste køb gør man, når man lige kommer forbi..........


  • #7   1. sep 2011 Ja, Ellos er utrolig svingende i kvalitet - og i størrelse smiley .... Og dyr i porto... smiley

    Indimellem er man heldig at finde noget godt og billigt.....Men deres jakker og frakker ser billige og jaskede ud...


  • #9   1. sep 2011 De er simpelthen dårligt skåret - i modsætning til zizi.
    Min søster fik engang en frakke, som var halvt størrelse 44, halvt størrelse 54 smiley

    Hvad mærke fik du købt jakke i - og hvor meget måtte du give ?


  • #10   1. sep 2011 Nå...ka se, at det var Sofia, der købte i går smiley

  • #12   1. sep 2011 Du sku købe under zizis udsalg..
    Min søster har fået en virkelig dejlig frakke på udsalg.
    Du kan tilmelde dig zizi og få tilmeldt, når de har udsalg.

    Men nu aner jeg jo slet ikke, hvor du bor henne i verden :))


  • #14   2. sep 2011 Ja, der ligger i hvertfald en på Vesterbrogade, ude ved Vesterbros Torv, tror jeg..

Kommentér på:
Fleecetrøje

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce