{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.112 visninger | Oprettet:

Ragdoll adfærdsspørgsmål {{forumTopicSubject}}

Hej,

Er mor til en skøn Ragdoll pige på ca. 10 måneder...Hun er alenekat, selvom hun egentlig blev købt som selskabskat til min anden ragdoll, som er død nu.

Vil høre om jeres ragdolls også miaver nærmest til alt og hele tiden undtagen når hun sover, hun er meget snakkende, havde ellers læst om racen at de var stille..det har hun så ikke læst.
Der ligger nogle gange en lille kattelort på gulvet, jeg tror at den sidder fast i pelsen og falder af på et tidspunkt udenfor kattebakken ellers er hun renlig, andre gange sidder de stadig bagi pelsen, men har I også oplevet dette eller er det bare hende.?
Hvornår begynder de at falde mere til ro, hun er selvfølgelig teenager og har vilde legestunder indimellem.
De er jo lang tid om at udvikle pels og krop, er de så også længere om at blive modne/voksne?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • VVS-arbejde - Montering af 2 Toiletter 1 køkkenarmatur 4.200 kr.
  • Installering af vaskemaskine 1.000 kr.
  • Rengøring privat 500 kr.
  • Samlet 3 Ikea møbler 775 kr.
  • Sætte lamper og gardiner op. 1.600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ragdoll adfærdsspørgsmål
Kommentér på:
Ragdoll adfærdsspørgsmål

Annonce