klager {{forumTopicSubject}}
som overskriften lyder har jeg fået en klage over at vores kat har været inde i folk lejligheder her hvor vi bor det har jeg svært ved at tro på mere at folk har ondt i røven og det skal gå ud over nogen.
der er mange katte som render ud faktisk 2 andre som lige præcis ligner vores.
men nu er problemet bare at hun er en ude/indekat og jar ingen kattebakke inde mere da ikke bruger den og rendt uden for i mange år efterhånden så ved ikke lige hvordan jeg skal få hende vendt til at være inde eller sætte hende i snor haven.
efter min mening burde alle katte have lov at rende ud da de holder mus og rotter væk.
ønsker heller ikke at blive smidt ud af vores lejlighed for jeg lod min kat rende ud selv om man ikke må.
jan 2005
Følger: 1 Katte: 2 Emner: 15 Svar: 180
Det er bare EN af grundene til at jeg har valgt at min kat skal være indekat - det skal ikke være andres problem at jeg har anskaffet mig et kæledyr....det samme gælder med min hund...der bliver ryddet op efter ham:-)
Mht til at gøre katten til indekat...jeg havde en gang en kat som havde været både inde og ude kat før jeg fik hende, det gik fint med kun at blive indekat, men hun var også kun 1 år:-)
maj 2008
Følger: 1 Emner: 5 Svar: 13
jan 2005
Følger: 1 Katte: 2 Emner: 15 Svar: 180
maj 2008
Følger: 1 Emner: 5 Svar: 13
jan 2005
Følger: 1 Katte: 2 Emner: 15 Svar: 180
maj 2008
Følger: 1 Emner: 5 Svar: 13
klager