{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.004 visninger | Oprettet:

Opkast {{forumTopicSubject}}

Hej alle!
Igår havde min ene kat lidt bræksyge..
han kastede op et par gange hvor der var mad i.. Syns han virkede lidt stille. Her til morgen havde han igen kastet op flere steder.. men det var bare sådan noget gult galde.. men i morges virkede han glad nok og legede.. Giver ham malt en gang om ugen.. er der nogle der ved hvad det kan skyldes? Bare almindelig døgnsyge? Er lidt bekymret for ham..


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring af køkken, badeværelse og vinduer i Rødovre 1.600 kr.
  • Hylder i skab 1.100 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 1.500 kr.
  • Køkken Electriker opgave 1.750 kr.
  • Køkken VVS opgave 3.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Opkast
  • #1   6. aug 2009 Har lige for tiden en birma pige der er ved at komme oven på igen, efter en gang forstoppelse. Det opdagede jeg ved at hun blev ved med at kaste op.

  • #2   6. aug 2009 Hej,
    Mine to har osse perioder hvor de f.eks pga varmen kaster op og så er skidt tilpas... Jeg tror ikke rigtig det kan ungås at de engang i mellem blir dårlige af varmen eller måske de spiser for hurtigt. Dog ville jeg ringe til dyrlægen hvis det varer længere tid end en enkelt dag eller to. smiley


Kommentér på:
Opkast

Annonce