{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.760 visninger | Oprettet:

Kattens til hale {{forumTopicSubject}}

Hvad bruger katten sin hale til?

Har altid tænkt at den er med til at holde balancen, men nu har jeg lagt mærke til at katja nærmest logrer med den, både når hun ligger på lur og når hun rigtig putter og spinder.

Har I en god forklaring? Og hvad mister katten hvis man kuperer den? (ikke at jeg går med den slags planer!!!)


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Shelf units need fixing to wall 650 kr.
  • Varme i radiator - stiften virker ikke 800 kr.
  • IKEA PAX garderobeskab 2.500 kr.
  • Samle to pax skabe uden låger 650 kr.
  • Hjælp af fagmand til tilslutning af nyt komfur (rette kabel haves) 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Kattens til hale
  • #1   13. okt 2009 Tak for link! Men hvis man rigtig vil forstå det skal man nok lige mere i dybden. Planlægger at bestille en bog om kattens kropssprog/adfærd når jeg alligevel skal bestille studiebøger til næste semester over nettet.

    Der er bare noget jeg ikke forstår med det link. Der står at katten er klar til at flænse når den ligger på ryggen, men både Katja og Bettemis lægger sig på ryggen og blinker til én for at man skal klør dem på maven, og begynder så straks at sprinde når man nærmer sig. Det er kun hvis de er i tigerhumør man det er for at flænse hænder, og så hverken blinker eller spinder de, så det er nemt nok at se forskellen..


Kommentér på:
Kattens til hale

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce