{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
3.046 visninger | Oprettet:

GLS - kan det virkelig være rigtigt? {{forumTopicSubject}}

Hej alle sammen smiley

Nu vil jeg lige have jeres ærlige mening.
Jeg havde bestilt en masse foder fra zooplus.de, altså I Tyskland .. Pakken skulle være kommet d. 13/7 og da jeg kommer hjem, så er det ingen pakke ..
Jeg ringer ind til GLS og får tracket min pakke - den er ikke blevet leveret pga. ukendt adresse? Hmm, nå jeg bor åbenbart et ukendt sted, fair nok .. Jeg får aftalt at pakken skal leveres i en pakkeshop i Grenaa hvor jeg så kan hente den d. 14/7 efter 16.00 .. Der kører jeg så ud 16.30 for spændt at hente min pakke, men hov .. Den er der IKKE ..
Endnu engang ringer jeg til GLS for at høre hvor min pakke NU er henne .. Den er så sat af på Grenaavej i Skødtrup???
Jeg beder så om at få den leveret idag, altså d. 15/7 - og får derefter afvide; det kan ikke lade sig gøre, men hvis pakken er så vigtig, så kan jeg jo hente den selv!
Det skal lige siges jeg har en time hver vej til Skødtrup - og ikke engang om de tilbyder at kompensere mig for benzinen jeg eventuelt ville komme til at bruge!

Et lille surt opstød fra morgenen af, beklager smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Removal of mattress and Bed frame - already dismantled. 700 kr.
  • Ophæng af: gardinskinner, 2 x tv, væghængt vasketøjs-kasse 1.500 kr.
  • Opsætning af loftslamper 600 kr.
  • Samling af møbler 1.200 kr.
  • Udendørs lampe re-montering 800 kr.
  • Murer arbejde 3.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  GLS - kan det virkelig være rigtigt?
Kommentér på:
GLS - kan det virkelig være rigtigt?

Annonce