{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Tænde en el talve før kl 20.30 500 kr.
  • Rengøring af butik 2.550 kr.
  • Montering af tv ophæng 500 kr.
  • Diverse opsætning 600 kr.
  • Tilstoppet håndvask 840 kr.
  • Opsætning og tilslutning af loftlampe. Lampen er af glas og derfor lidt tung. . 600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  pelspleje
  • #1   26. feb 2013 Det lyder som en tur til dyrlægen og en hel løveklipning smiley ja det gør ondt.
    Prøv at Google kattefrisør, i Herning er der en, hun er vist desværre sygemeldt, men hun har nogle videoer med pelspleje og trimning.
    Jeg klipper i hånden, men det er før det går galt, så jeg har altid en kam eller finger mellem katten og saksen og kan kun gøres hvis katten vil samarbejde.
    Jeg børster min MCO hver dag ellers går han i filt smiley


  • #2   26. feb 2013 jeg har gået og tænkt om man kunne bruge det der showshine fra bh til heste, for at hjælpe mod filtningen, jeg klipper dem også hele tiden


  • #3   26. feb 2013 Jeg ville ikke bruge noget til heste til kattene, du kan ikke vide om der er noget i som er giftigt for dem, men du kan vel få noget lignende til katte??
    Når de er udekatte kan det måske være godt at lave et løveklip, når det bliver varmere, så har de en sommer hvor der ikke kommer filtr, og de kan vænnes til det ikke er slemt at blive børstet smiley


Kommentér på:
pelspleje

Annonce