{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
983 visninger | Oprettet:

Skal min kat have en “søster”? {{forumTopicSubject}}

Hej
Vi har en killing på snart 6 mdr. Vi har et lille problem med at hun hele tiden går og “snakker”? Samtidig med det “angriber” hun vores arme/ben midt ud i den blå luft... hun tager fat rundt om med hendes ben, og begynder at bide i os..
Kan dette skyldes hun gerne vil have en legekammerat, altså en kat nummer 2? Hvis ja, ville det så være bedst at få en på hendes alder, eller en lidt ældre? Jeg tænker selv at det ville være bedst med en på hendes alder, da vi mistænker hun mangler en at lege med??

Vh Victoria og katten Agnes ????


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vaskemaskine med vand problemer 490 kr.
  • Ophænging af 80’ tv og væg reol 1.299 kr.
  • 2x Radiator der skal genstartes 1.200 kr.
  • Hjælp til at samle skab 490 kr.
  • Reparation fuge i bruser mellem flise og afløbsrist. 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Skal min kat have en “søster”?
  • #2   23. sep 2018 det er altid bedre at være to

    når det er sagt så har jeg Fie i samme alder og hun gør det samme. og hun har altså 11 andre at lege med...
    men jeg tror at hun ville blive rigtig glad for en legekammerart, og det tror jeg faktisk også at du vil blive. der er nemlig rigtig mange fordele ved at have mere end en kat.


Kommentér på:
Skal min kat have en “søster”?

Annonce