{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
648 visninger | Oprettet:

Aflivning! {{forumTopicSubject}}

I går blev min kæreste ringet op af hans far, hans elskede kat var belvet aflivet. Yoda var en ældre herre, med grå stær på det ene øje. De havde også snakke om at hvis han fik grå stær på det andet øje også, så ville de få ham aflivet. (Han var ikke generet af det han havde nu)

Men så i går kom Yoda hjem, efter at have været væk i 1-2 dage og så træls ud. De gav ham tørfoder, leverpostej og vådfoder. Han kiggede længe på det som om han virkelig gerne ville have det, men kunne bare ikke. Han tog en smule vand efter at have kigget på det længe også.

De ringede til dyrlægen og tog derefter derud. Her snakkede de om at hans bug var fyldt med væske, og lungerne kolapset. Vi ville ikke have kunnet se det/høre det, da han spandt 24/7.

Det jeg gerne vil spørge om, hvad kan have foresaget denne væske ? /':


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vaskemaskine med vand problemer 490 kr.
  • Ophænging af 80’ tv og væg reol 1.299 kr.
  • 2x Radiator der skal genstartes 1.200 kr.
  • Hjælp til at samle skab 490 kr.
  • Reparation fuge i bruser mellem flise og afløbsrist. 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Aflivning!
Kommentér på:
Aflivning!

Annonce