{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.579 visninger | Oprettet:

Julia J
Julia J
Tilmeldt:
19. dec 2009
Følger: 1 Emner: 4 Svar: 4

Hjælp!! Min kat er i løbetid.. {{forumTopicSubject}}

Jeg har brug for hjælp, min lille fine kat er kommet i løbetid...Hun er begyndt at tisse i mine to sækkestole, er det normalt at hun katte kan have tildens til at tisse forskellige steder når de er i løbetid?

Jeg har brugt eddike og rodalon, for at få sækkestolene rene og lugtfrie.. Og jeg har stillet en ny kattebakke frem, da jeg har på fornemmelsen at hun ikke kan nå ud til den anden kattebakke i tide.

Nu når hun er kommet i løbetid, har jeg tænkt hun skal ha´p-piller, men hvad er jeres erfaringer med p-piller til katte?

Har i andre råd eller forslag, tak

Mvh Julia


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Havearbejde 3.000 kr.
  • Vinduepudser 960 kr.
  • Jeg har en græsslåmaskine der aldrig har villet starte , har aldrig brugt den. Kan den repareres hjemme hos mig 900 kr.
  • Hænge hylder op 800 kr.
  • Lukning af huller fra varmerør 1.800 kr.
  • Afmontering af gaskomfur 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hjælp!! Min kat er i løbetid..
  • #1   19. dec 2009 Min erfaring med p-piller er, at kattene får kræftknuder i mælkekirtlerne. Katten bør neutraliseres.

  • Julia J
    Julia J Tilmeldt:
    dec 2009

    Følger: 1 Emner: 4 Svar: 4
    #3   19. dec 2009 Jeg vil gerne have killinger på hende til foråret, så derfor skal hun ikke neutraliseres endnu.. Men det lyder godt nok slemt at p-pillerne ofte giver katten cancer..

  • Maria
    Maria Tilmeldt:
    dec 2009

    Følger: 1 Katte: 1 Svar: 6
    #4   22. dec 2009 Nu kan jeg ikke se, hvad du har for en kat...
    Men hvorfor vil du have killinger på hende?


Kommentér på:
Hjælp!! Min kat er i løbetid..

Annonce